Forum CiviCRM Polska

Wołacze.

Autor Wątek: Wołacze.  (Przeczytany 545 razy)

Zglanowany

• Jestem tu od niedawna
  • **
  • Imię: Tomasz
  • Nazwisko: Teodorowicz
Wołacze.
« dnia: 23.02.2018, 00:21 »
Nie wiem, jak z  innymi wdrożeniami, ale ja już mam za sobą dwa, w których biedne organizacje ręcznie dodają niestandardowe pozdrowienie mailowe w wołaczu.

W sumie, to dzięki temu mam dostęp do dwóch systemów, w których wołacze są dodane do kilku tysięcy rekordów. Zna może ktoś jakiś fajny sposób (poza
zabawami z excelem, vlookup, czy makro), żeby móc z tego korzystać w przyszłości? Jeśli następna organizacja będzie chciała dodać imienne mailingi, to może udałoby się
komuś ulżyć temacie przerabiania imienia każdej pojedyńczej osoby z bazy :)

Karo

• Administrator/ka
  • Nowicjusz/ka
  • Imię: Karolina
  • Nazwisko: Pomarańska
Odp: Wołacze.
« Odpowiedź #1 dnia: 23.02.2018, 09:15 »
Cześć,

Napisaliśmy rozszerzenie, które pomaga odmieniać imiona - tam jest przykładowa baza, którą można sobie uzupełnić i z niej korzystać:
https://bitbucket.org/caltha/eu.caltha.declinator

marcineq

• Jestem tu od niedawna
  • **
  • Imię: Marcin
  • Nazwisko: Lewandowski
Odp: Wołacze.
« Odpowiedź #2 dnia: 09.04.2018, 12:21 »
Karo, mówiłaś mi o tym, że opublikowaliście. Szukałem, przeglądałem, myślę "nie ma linku". A jednak :D

Odnośnie bazy - spróbuję skorzystać ze społeczeństwa i stworzyć bazę danych dużej ilości imion we wszystkich przypadkach:D. Aktualnie mam w bazie same wołacze i mianowniki na próbie 1700 imion:P. Bazę wkrótce opublikuję, gdy ogarnę jej licencjonowanie do końca.
Edit:
Udało się ogarnąć licencjonowanie do bazy, więc utworzyłem pull request do głównego repo wtyczki.

Bazę imion udostępniamy (Fundacja Star of Life) nieodpłatnie, do celów niekomercyjnych, bez utworów zależnych czyli cc-by-nc-nd-3.0. Miło by było, gdybyście wdrażając ją odpłatnie na rzecz innych podmiotów przekazali darowiznę na Star of Life na dalszy rozwój tego projektu - docelowo każde imię ma mieć komplet przypadków.
Jeżeli chcecie pomóc w rozwoju to można uzupełniać tutaj: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1QCFDn4cVhX2FYCK9tkYBE62IOU7hodPKX1RUNRytAcQ/edit#gid=709091081

« Ostatnia zmiana: 10.05.2018, 01:47 wysłana przez marcineq »