Forum CiviCRM Polska

Dane adresowe - Województwo / Powiat / Gmina

Autor Wątek: Dane adresowe - Województwo / Powiat / Gmina  (Przeczytany 4766 razy)

Kalor

• Nowicjusz/ka
  • *
  • Imię: Karol
  • Nazwisko: Krzyczkowski
Dane adresowe - Województwo / Powiat / Gmina
« dnia: 07.02.2014, 11:19 »
Potrzebuje dość szczegółowych danych adresowych dla organizacji, łącznie z uwzględnieniem podziału administracyjnego Województwo/Powiat/Gmina.

Domyślnie w kontaktach mogę wskazać tylko Województwo. Jest jakaś szansa na natywne uzupełnienie CIVICRM o rozwijane menu z nazwami powiatów (zależnych od wybranego województwa) i gmin (zależnych od wybranego powiatu)?

EDIT:
Teraz wygląda to tak, że mogę wybrać Województwo, a kolejną daną jest Gmina (menu rozwijane, puste)
« Ostatnia zmiana: 07.02.2014, 11:28 wysłana przez Kalor »

michau

• Administrator/ka
  • Bywam tu często
  • Imię: Michał
  • Nazwisko: Mach
Odp: Dane adresowe - Województwo / Powiat / Gmina
« Odpowiedź #1 dnia: 07.02.2014, 13:10 »
Sklepaliśmy coś takiego na szybko w jednym z projektów - poprosiłem Łukasza, żeby podrzucił kod i sqle, który był do tego wykorzystywany, pojawią się na forum do wtorku/środy.

Generalnie reguła była taka, że:
1. Do tabeli civicrm_county wciągnęliśmy wszystkie polskie gminy
2. Zrobiliśmy custom fielda/pole dodatkowe do powiatów i do niego wciągnęliśmy powiaty
3. Na to wszystko nałożyliśmy skrypt, który ładnie obsługiwał kombinację wszystkich pól.

Miałbym takie marzenie, zeby pojawił się extension do CiviCRMa, który trzeba tylko zainstalować i to co powyżej po prostu się pojawia. Masz może moce przerobowe, żeby zaimplementować samodzielnie albo budżet żeby komuś taką pracę zlecić?

Pozdr,m

Kalor

• Nowicjusz/ka
  • *
  • Imię: Karol
  • Nazwisko: Krzyczkowski
« Odpowiedź #2 dnia: 07.02.2014, 13:39 »
Sklepaliśmy coś takiego na szybko w jednym z projektów - poprosiłem Łukasza, żeby podrzucił kod i sqle, który był do tego wykorzystywany, pojawią się na forum do wtorku/środy.

Fajno :D

EDIT:
Sam implementacji raczej nie pociągnę, od strony kodu w ogóle nie znam CIVICRM. Co do budżetu, postaram się to zaplanować w najbliższych POKLach, ale to się muszę przespać z tym jak umieścić w działaniach potrzebę CRMa.
« Ostatnia zmiana: 07.02.2014, 13:43 wysłana przez Kalor »

luqasz

• Nowicjusz/ka
  • *
  • Imię: Łukasz
  • Nazwisko: Urbański
« Odpowiedź #3 dnia: 21.02.2014, 13:30 »
Cześć,
1) Utwórz dwa pola customowe dla gmin, oraz powiatów.
2) Przedytuj załączone pliki sql podmień zmienną %1 na id custom field'a.
    Wykonaj sql'e aby zaimportować dane gmin i powiatów.
3) Podsyłam też skrypy jQuery, które trzeba wpiąć do formularza civicrma lub innego formularza który wykorzystuje pola adresowe.
    w js trzeba popodmieniać id selectorów na odpowiednie wybieraki w formuarzu.

Jeśli będziesz mieć dodatkowe pytania to pytaj śmiało.
« Ostatnia zmiana: 21.02.2014, 13:33 wysłana przez luqasz »