Forum CiviCRM Polska

Jak ogarnąć zaawansowane statystyki w CiviCRM

Autor Wątek: Jak ogarnąć zaawansowane statystyki w CiviCRM  (Przeczytany 108 razy)

oczy

• Nowicjusz/ka
  • *
  • Imię: Marcin
  • Nazwisko: Oczkowski
Jak ogarnąć zaawansowane statystyki w CiviCRM
« dnia: 07.11.2018, 13:15 »
Dzień dobry,
pojawiła się potrzeba zanalizowania gromadzonej w CiviCRM dokumentacji darowizn. Żadne raporty dostępne w CiviCRM nie ogarniają pewnych kwestii, które trzeba wyciągnąć. Np. liczby wpłat w przedziałach kwotowych  w danym okresie czasu, albo najczęstszej kwoty darowizny w określonym przedziale. I tak dalej, i tak dalej. Jako, że potrzeby są dość dynamiczne, tworzenie za każdym razem nowego "custom report"u jest średnim rozwiązaniem. Do tej pory dane były wrzucane do tabeli przestawnej w Excelu (wpłaty były wpisywane w Excelu właśnie). Czy zna Koleżeństwo jakieś narzędzie, które w jakiś sposób integrowałoby się z CiviCRM i w łatwy sposób pozwoliło wyciągać dane analityczne? Teoretycznie mogę podpiąć samego Excela do bazy CiviCRM, ale między wersjami zdarzały się duże różnice w strukturze bazy (albo nawet niewielkie, ale istotne w takim wypadku) i w zasadzie trzeba by za każdym razem taki excelowy interfejs poprawiać. 
Czy pozostaje eksport danych i zaimportowanie ich do Excela?

pozdrawiam

marcineq

• Jestem tu od niedawna
  • **
  • Nazwisko: Lewandowski
Odp: Jak ogarnąć zaawansowane statystyki w CiviCRM
« Odpowiedź #1 dnia: 10.11.2018, 21:55 »
Cześć,
z jakiego Civika korzystasz? Na jakim CMSie?
Jest wtyczka summary fields - dzięki niej możesz wyciągnąć część statystycznych danych ale chyba dotyczące danego wpłacającego. Natomiast w połączeniu z raportem contribution summary - być może znajdziesz to, o co chodzi.

Możesz też spróbować za pomocą views w drupalu - ale o to najlepiej podpytać się Karo.

oczy

• Nowicjusz/ka
  • *
  • Nazwisko: Oczkowski
« Odpowiedź #2 dnia: 14.11.2018, 10:19 »
Dzień dobry!

Civi 4.7, na Drupalu. Niestety, nie znalazłem wtyczek, które dają chociaż kawałek tego, co potrzebne. Civi mamy na dość ubogim hostingu (1 core, 1GB RAM), dla potrzeb wprowadzania danych wystarcza, ale już wrzucenie czegoś w rodzaju Jasper Reports nie wchodzi w grę. Chyba będzie trzeba eksportować dane i obrabiać "ręcznie"...

marcineq

• Jestem tu od niedawna
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 14.11.2018, 22:59 »
Masz jakąś przykładową makietę raportu, który chciałbyś uzyskać? Jak skończę projekt to rzucę okiem i spróbuję pokombinować - może coś uda mi się znaleźć/odkryć.

marcineq

• Jestem tu od niedawna
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 14.11.2018, 23:11 »
TSorry za post pod postem. A próbowałeś trochę zmodyfikować raport "Contribution summary" i w filtrach określać kwoty transakcji, daty. Tamten raport wylicza Tobie modalną (najczęstszą kwotę), średnią, max, min, możesz w nim pogrupować na miesiące...

Rzuć okiem (albo oczyma :D ) na to - tutaj zrobiłem szukajkę na rzeczy, o których pisałeś w poście.

Edit:
Testując rozszerzenie: https://github.com/progressivetech/nz.co.fuzion.extendedreport zauważyłem, że można w nim robić pivoty. Sprawdź, czy spełnia Twoje wymagania :)
« Ostatnia zmiana: 18.11.2018, 03:40 wysłana przez marcineq »