Forum CiviCRM Polska

Civi na AWS

Autor Wątek: Civi na AWS  (Przeczytany 281 razy)

Zglanowany

• Jestem tu od niedawna
  • **
  • Imię: Tomasz
  • Nazwisko: Teodorowicz
Civi na AWS
« dnia: 25.02.2019, 11:15 »
Czy ktoś próbował instalacji CiviCRM na AWS? Wiem, że fundacja TechSoup (czy jakoś tak), ma opcję rocznego darmowego dostępu do AWS, z możliwością 90% bonifikaty przy przedłużeniu umowy. Jedna z organizacji, zapytała się mnie, czy jestem w stanie zainstalować tam CRM. Własnie z tym walczę, ale że jest to moje pierwsze podejście, to nie za bardzo wiem, jak się tam poruszać :)

Zglanowany

• Jestem tu od niedawna
  • **
  • Imię: Tomasz
  • Nazwisko: Teodorowicz
Odp: Civi na AWS
« Odpowiedź #1 dnia: 25.02.2019, 13:30 »
Przez instalatora Bitnami, udało się postawić konfigurację Drupal + CiviCRM.

Taka ciekawostka.  Licencja na AWS obejmuje bonyfikatę w wysokoście 2 tys $ na rok. Po tym czasie istnieją 3 opcje.
1. Płakać i płacić
2. Przenieść usługę
3. Zgłosić się po kolejną licencję.

Z tego co spradzwiłem na jakimś darmowym koncie AWS, to system daje pełny dostep do SFTP, SSH i baz danych, więc nie jest źle. Słabo jest tylko jeśli idzie o domenę,
bo nie znalazłem jeszcze możliwości ustawień DNS, więc mój testowy Civi stoi na http://3.122.127.133 - a ten adres jako tak słabo na prodzie będzie wyglądał :)

marcineq

• Bywam tu często
  • Imię: Marcin
  • Nazwisko: Lewandowski
Odp: Civi na AWS
« Odpowiedź #2 dnia: 27.02.2019, 00:04 »
Fajna opcja jest też z Azure dla NGOsów - nie robiłem nic na produkcji u nich ale konto i hajs od M$ mam :) No i odnawia się go co roku za darmo.
Próbowałem distro z bitnami na Azure ale poddałem się. Chyba lepiej mimo wszystko postawić sobie LAMP - przynajmniej wiadomo, co gdzie się gnieździ :D.
« Ostatnia zmiana: 27.02.2019, 00:06 wysłana przez marcineq »