Forum CiviCRM Polska

Drupal Forms

Autor Wątek: Drupal Forms  (Przeczytany 219 razy)

Zglanowany

• Jestem tu od niedawna
  • **
  • Imię: Tomasz
  • Nazwisko: Teodorowicz
Drupal Forms
« dnia: 25.02.2019, 21:55 »
To podchodzę pod pierwsze podejście budowania bieda formularzy na drupalu.

http://crm.funduszobywatelski.pl/?q=node/2 - formularz wygląda nieco lepiej niż ten standardowy, który jest zapisywany jako profil z wordpressa, ale mógłby wyglądać jeszcze lepiej :)

Czy jest jakaś prosta opcja na wyświetlenie jakiegokolwiek formularza na nowej, zablokowanej statycznej stronie drupala? Chodzi o mi tutaj o brak zakładki Home(to się udało już skasować, ale jak się okazało, to na całej stronie :)), brak okna do logowania.

marcineq

• Bywam tu często
  • Imię: Marcin
  • Nazwisko: Lewandowski
Odp: Drupal Forms
« Odpowiedź #1 dnia: 27.02.2019, 00:02 »
Panel logowania możesz ukryć edytując opcję Bloki (Blocks) - tam będzie blok "nazwa użytkownika". Możesz dodać mu wyjątek wyświetlania albo wyłączyć go zupełnie. Logowanie będzie mozliwe na domena.pl/user

Co do menu:  utwórz nowe menu i w Rodzaje zawartości - webform - edytuj. Tam będziesz miał opcje wyboru specyficznego menu dla tego rodzaju zawartości. Jak chcesz możesz utworzyć też nowy rodzaj zawartości np. "Webformy public", włączyć tam obsługę formularzy i tworzyć publiczne webformy z innym menu u góry. Wtedy nic nie zmieniasz globalnie :)

Mam nadzieję, że pomogłem - jak nie to zrobię kilka screenów.

Zglanowany

• Jestem tu od niedawna
  • **
  • Imię: Tomasz
  • Nazwisko: Teodorowicz
Odp: Drupal Forms
« Odpowiedź #2 dnia: 27.02.2019, 11:12 »
Na razie i tak czekam na akceptacje modelu danych, więc nie będę przy tym grzebał :) Jak tylko dane będą już wrzucone, to będę budował te wesołe formularze, wtedy tu wrócę.