Forum CiviCRM Polska

hosting w home.pl

Autor Wątek: hosting w home.pl  (Przeczytany 8647 razy)

Kalor

• Nowicjusz/ka
  • *
  • Imię: Karol
  • Nazwisko: Krzyczkowski
hosting w home.pl
« dnia: 22.01.2014, 12:30 »
Ku przestrodze!

Wordpress bez problemu chodzi na hostingu współdzielonym na home.pl, ale CIVICRM potrzebuje MySQL z obsługą (triggers), które na ich serwerach bazodanowych są wyłączone (pomimo informacji o odpowiedniej wersji MySQL, która teoretycznie powinna je obsługiwać).

Pomoc techniczna na pytanie czy da się je włączyć odpowiada krótko: "nie można, nie będzie można, proszę nie pytać w przyszłości" :/

EDIT:
CiviCRM 4.2.7 nie używa trigerrów i można je tam posadzić, ale to wersja "zabytkowa" szczególnie w edycji dla WP.
« Ostatnia zmiana: 22.01.2014, 12:34 wysłana przez Kalor »

michau

• Administrator/ka
  • Bywam tu często
  • Imię: Michał
  • Nazwisko: Mach
Odp: hosting w home.pl
« Odpowiedź #1 dnia: 22.01.2014, 14:32 »
Niestety, z triggerami jest faktycznie kłopot. Ja w wariancie drupalowym stosuję teraz wersję 4.2.14, to jest w tej chwili wersja LTS (Long Term Support), która cały czas dostaje uaktualnienia i poprawki błędów i dziur w bezpieczeństwie, a nie jest w ogóle upośledzona jeżeli chodzi o funkcjonalność. Nie wiem dokładnie jak to jest z Wordpressem w tej wersji.

Pozdr,m

Kalor

• Nowicjusz/ka
  • *
  • Imię: Karol
  • Nazwisko: Krzyczkowski
« Odpowiedź #2 dnia: 22.01.2014, 15:49 »
LTS nie ma dla Wordpressa zaimplementowanej tej funkcjonalności - a bez niej korzystanie z formularzy jest strasznie upierdliwe: http://issues.civicrm.org/jira/browse/CRM-10682

Moim daniem sam LTS to rozwiązanie krótkoterminowe, bo przy następnej edycji LTSa pewnie triggery będą niezbędne.

Z drugiej strony na home.pl triggery działają na PostgreSQL, a na forach kilka osób narzekało, że CIVICRM nie daje wsparcia dla Postgresa, Może coś się do tego czasu ruszy i problem sam się rozwiąże.

div037

• Nowicjusz/ka
  • *
  • Imię: J
  • Nazwisko: K
« Odpowiedź #3 dnia: 14.03.2014, 20:56 »
Polecam hosting https://www.webfaction.com . Przeniosłem się na niego z nazwy, postawiłem na nim CiviCRM w Wordpress i wszystko działa. Jedyny napotkany problem związany był z limitem wysyłanych wiadomości - poprosiłem by zwiększyli mi limit z 500 do 8000 dziennie, ustawiłem limit w CiviCRM i jest ok.

Supersulek

• Nowicjusz/ka
  • *
  • Imię: Piotr
  • Nazwisko: Sułkowski
« Odpowiedź #4 dnia: 07.08.2014, 15:32 »
Na szczęście nie tylko home.pl w kraju nad wisłą mamy. Nie trzeba też szukać daleko za oceanem. Jak niektórzy wiedzą, że Google przy indeksowaniu preferuje dla Polski IP krajowe. Mogę pomóc jeśli ktoś szuka hostingu WP + cicicrm.

michau

• Administrator/ka
  • Bywam tu często
« Odpowiedź #5 dnia: 07.08.2014, 18:56 »
Nie tylko home.pl - słusznie. Warto byłoby założyć oddzielny wątek z informacjami o doświadczeniach u hostingodawcy, którego polecasz. :-)

Pozdr,m

charhouli

• Nowicjusz/ka
  • *
  • Imię: Norbert
  • Nazwisko: Ch
« Odpowiedź #6 dnia: 12.11.2014, 23:04 »
Poniżej informacja z home.pl

statnia modyfikacja: 2014-08-05

Uprzejmie informujemy, że 31.07.2014 udostępniliśmy możliwość korzystania z triggerów (wyzwalaczy) w ramach baz danych MySQL. Triggery dostępne są przy wszystkich bazach danych MySQL oraz PgSQL. Oznacza to, że na każdej usłudze umożliwiającej tworzenie baz danych, możesz już korzystać z tzw. wyzwalaczy (triggerów).

michau

• Administrator/ka
  • Bywam tu często
« Odpowiedź #7 dnia: 12.11.2014, 23:10 »
Oo, to niezła wiadomość. Potestujemy przy najbliższej okazji.

Dzięki za wiadomość!

Pozdr,m

oczy

• Nowicjusz/ka
  • *
  • Imię: Marcin
  • Nazwisko: Oczkowski
« Odpowiedź #8 dnia: 05.02.2015, 21:57 »
Jeśli wolno podzielić się doświadczeniem, to na home.pl mają zwyczaj limitować zapytania po czasie wykonania i zajętości pamięci, nie informując o tym w żadnej dokumentacji.  Wielokrotnie powodowało to problemy z aplikacjami mocno grzebiącymi po bazach danych. Warto bezpośrednio zapytać, bo - jak wspomniałem - nie informują o tym.

michau

• Administrator/ka
  • Bywam tu często
« Odpowiedź #9 dnia: 05.02.2015, 23:59 »
Nie tylko wolno się podzielić doświadczeniem, ale wręcz wypada. :-)

Z home.pl miałem podobny problem - teraz już ujawniają informację o limitach, ale zdarzyło mi się "oberwać". Z tego co pamiętam na dzień dzisiejszy dopiero trzecia z kolei (cenowo) opcja serwerowa w home.pl nie limituje zapytań do bazy.

Pozdr,m

Zglanowany

• Jestem tu od niedawna
  • **
  • Imię: Tomasz
  • Nazwisko: Teodorowicz
« Odpowiedź #10 dnia: 07.04.2015, 12:46 »
Czy lista hostingów przyjaznym dla CiviCRM postawionych na WP powstała?

W tym momencie próbowałem zainstalować CiviCRM na hostingu ibc.pl i się dowiedziałem, że triggery są włączone tylko na poziomie roota. Standardowy klient nie ma i nie będzie miał do nich dostępu. Muszę zaprezentować organizacji jakieś tanie rozwiązanie ich problemu.

michau

• Administrator/ka
  • Bywam tu często
« Odpowiedź #11 dnia: 07.04.2015, 12:54 »
Mamy pierwsze dobre doświadczenia z instalacją serii 4.4 na home.pl - wygląda na to, że działa. Lada moment czekają nas jeszcze aktualizacje z serii 4.2 na 4.4 na home.pl - jeżeli wszystko będzie banglało, damy znać.

m

Zglanowany

• Jestem tu od niedawna
  • **
  • Imię: Tomasz
  • Nazwisko: Teodorowicz
« Odpowiedź #12 dnia: 07.04.2015, 12:59 »
Jak zostało powiedziane wcześniej, nie tylko home.pl mamy w Polsce :)

Zacznę poszukiwania jakiegoś taniego hostingu. Znane są późniejsze wielkości CiviCRM? W sensie wielkość baz danych, użycie transferu? Z tego co wiem, to na starcie aplikacja ma przyjąć jakieś 2000 kontaktów, ma działać mailing, CiviCASE, plus standardowe działania na kontaktach (notatki, akcje, wpłaty itd).

michau

• Administrator/ka
  • Bywam tu często
« Odpowiedź #13 dnia: 07.04.2015, 17:15 »
Dzielę się tym co mamy w doświadczeniach, a poza tym wątek nazywa się "hosting w home.pl" :-)

Odnośnie "późniejszych wielkości" - będziesz miał dużo kontaktów, to baza będzie duża, dużo ludzi będzie korzystało albo dużo mailingów będzie wychodzić, to będzie duży transfer. :-)

Działania na 2000 kontaktów generalnie powinny nie być zauważalne na standardowych hostingach, chyba że znajdziesz taki, który ma wyjątkowo niskie limity miejsca i transferu. :-)

m