Forum CiviCRM Polska

Ogólne => Dyskusje ogólne => Wątek zaczęty przez: oczy w 28.03.2018, 07:19

Tytuł: Potrzebny hosting dla CiviCRM
Wiadomość wysłana przez: oczy w 28.03.2018, 07:19
Dzień dobry!
Do tej pory instalowałem CiviCRM w zasadzie wyłącznie na "swoich" serwerach w organizacjach. Teraz jednak mam potrzebę wyrzucenia tego na hosting, taki, który uciągnie bez problemu.
Klient ma wprawdzie hosting wykupiony, ale okazało się, że nie ma na nim dostępu do bazy umożliwiającego tworzenie triggerów, więc CiviCRM nie chce się zainstalować.
Czy Szanowni Forumowicze znają może coś godnego polecenia? Sprawa niestety pilna...

z poważaniem
Marcin Oczkowski
Tytuł: Odp: Potrzebny hosting dla CiviCRM
Wiadomość wysłana przez: marcineq w 28.03.2018, 13:59
Ja korzystam z thecamels.org. Śmiga fajnie. Próbowałem na hekko - działało ale z triggerami był problem. Home.pl - porażka.
 Reflink: https://panel.thecamels.org/aff.php?aff=75
Tytuł: Odp: Potrzebny hosting dla CiviCRM
Wiadomość wysłana przez: oczy w 28.03.2018, 14:21
Dziękuję za namiar. Jedna tylko istotna kwestia - da się do ichniejszej bazy MySQL dobijać z zewnątrz (via ODBC albo inny klient)? To też dla mnie niezbędna funkcjonalność, bo system masowej korespondencji będzie się opierał na danych wyciąganych z bazy.

pozdrawiam
Marcin Oczkowski
Tytuł: Odp: Potrzebny hosting dla CiviCRM
Wiadomość wysłana przez: marcineq w 28.03.2018, 22:57
Oj tego nie wiem. Ale wydaje mi się, że od zewnątrz da się wejść, bo można zdefiniować ip.  Napisz do nich - mają całkiem dobry support (jak na warunki hostingu w tej cenie i mając doświadczenie po hekko) :)
Tytuł: Odp: Potrzebny hosting dla CiviCRM
Wiadomość wysłana przez: Zglanowany w 14.03.2019, 23:59
Odkopuje temat, bo się okazało, ze AWS załatwiany przez TechSoup wcale nie jest darmowy. Nie do końca rozumiem rozwiązanie jakie za tym stoi, ale organizacja się dowiedziała, że musi zapłacić 200$ za rok. Wiadomo już jakiego hostingu nie używać :)
Home I nazwa odpadają. Nad zenboxem się zastanawiam. Jeszcze nie sprawdziłem żadnych statystyk pod kątem ruchu i ewentualnej ceny hostowania całości na chmurze google'a. Ma ktoś jakieś wyliczenia odnośnie średniego zużycia transferu miesięcznie? Ceny w the camels wyglądają sensownie. Dysk SSD to już w ogóle bajka, ale od czasu, kiedy się przeniosłem na zenbox, przestałem się patrzeć na transfer.
Tytuł: Odp: Potrzebny hosting dla CiviCRM
Wiadomość wysłana przez: marcineq w 21.03.2019, 02:48
No niestety - AWS dla NGOsów jest drogi i to nawet cholernie drogi. MOże kwalifikują się do Azure?

Nie wiem ilu będziesz miał jednocześnie użytkowników. Przy 3 uż dziennie i około 1000 kontaktów organizacja wykorzystuje około 3-4 gb transferu na mc. Jeszcze nie zdarzyło mi się dobić do 10 gb nawet przy moich stronach na tych samych serwerach :).