Forum CiviCRM Polska

Porady techniczne => CiviCRM z Drupalem => Wątek zaczęty przez: Zglanowany w 25.02.2019, 21:55

Tytuł: Drupal Forms
Wiadomość wysłana przez: Zglanowany w 25.02.2019, 21:55
To podchodzę pod pierwsze podejście budowania bieda formularzy na drupalu.

http://crm.funduszobywatelski.pl/?q=node/2 - formularz wygląda nieco lepiej niż ten standardowy, który jest zapisywany jako profil z wordpressa, ale mógłby wyglądać jeszcze lepiej :)

Czy jest jakaś prosta opcja na wyświetlenie jakiegokolwiek formularza na nowej, zablokowanej statycznej stronie drupala? Chodzi o mi tutaj o brak zakładki Home(to się udało już skasować, ale jak się okazało, to na całej stronie :)), brak okna do logowania.
Tytuł: Odp: Drupal Forms
Wiadomość wysłana przez: marcineq w 27.02.2019, 00:02
Panel logowania możesz ukryć edytując opcję Bloki (Blocks) - tam będzie blok "nazwa użytkownika". Możesz dodać mu wyjątek wyświetlania albo wyłączyć go zupełnie. Logowanie będzie mozliwe na domena.pl/user

Co do menu:  utwórz nowe menu i w Rodzaje zawartości - webform - edytuj. Tam będziesz miał opcje wyboru specyficznego menu dla tego rodzaju zawartości. Jak chcesz możesz utworzyć też nowy rodzaj zawartości np. "Webformy public", włączyć tam obsługę formularzy i tworzyć publiczne webformy z innym menu u góry. Wtedy nic nie zmieniasz globalnie :)

Mam nadzieję, że pomogłem - jak nie to zrobię kilka screenów.
Tytuł: Odp: Drupal Forms
Wiadomość wysłana przez: Zglanowany w 27.02.2019, 11:12
Na razie i tak czekam na akceptacje modelu danych, więc nie będę przy tym grzebał :) Jak tylko dane będą już wrzucone, to będę budował te wesołe formularze, wtedy tu wrócę.