Forum CiviCRM Polska

Pokaż wiadomości - michau

Pokaż wiadomości

Wiadomości | * Pokaż wątki | Pokaż załączniki

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wątki - michau

Strony: 1 2
2
Dyskusje ogólne / Ruch na blogu!
« dnia: 11.05.2015, 19:13 »
Była cisza przez jakiś czas, ale już nadrobiliśmy. Niezawodna Karolina przygotowała streszczenia paru ostatnich biuletynów i dodatkowo tłumaczenie/streszczenie informacji o statystykach korzystania z CiviCRMa.

Zapraszamy na http://civicrm.org.pl! :-)

Pozdr,m


4
Dyskusje ogólne / Zapraszamy na CiviDay 2015!
« dnia: 19.01.2015, 18:32 »
W tym roku luźne, niezobowiązujące spotkanie - jeżeli jesteście 28 stycznia w Warszawie, na stałe lub przejazdem - zapraszamy: http://civicrm.org.pl/cividay-2015-zarejestruj-sie

Wpadnijcie! :-)

5
...a w nim parę wieści o bardzo interesujących rozszerzeniach. :-) Zapraszamy do lektury: http://civicrm.org.pl/blog/grudniowe-wiesci-z-civicrmorg

9
Opublikowaliśmy nowe rozszerzenie do CiviCRMa pozwalające na włączenie dla pól dodatkowych walidacji dla numerów polskich rejestrów państwowych. Obsługiwane rejestry to REGON, NIP oraz PESEL.

Dla użytkowników i użytkowniczek Drupala: jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało, to rozszerzenie CiviCRMowe zawiera również moduł drupalowy oferujący te same walidatory dla webformów z włączoną integracją z CiviCRM. Moduł ten nie będzie działać bez zainstalowanego i działającego rozszerzenia. Aby go zainstalować, skopiuj katalog pivext_webform/ do zwyczajowego drupalowego miejsca na moduły i włącz go.

Rozszerzenie jest dostępne do pobrania tutaj: https://bitbucket.org/caltha/pl.infozmiana.registries

W razie jakichkolwiek pytań, sugestii i pomysłów - zapraszymy do rozmowy tutaj, na forum.

W przypadku wykrycia błędu, prosimy o zgłoszenie go tutaj: https://bitbucket.org/caltha/pl.infozmiana.registries/issues (patche z poprawką bardzo mile widziane)

10

Krótkie streszczenie wrześniowego biuletynu: http://civicrm.org.pl/blog/wrzesniowe-wiesci-od-spolecznosci-civicrm

Zapraszamy :-)

11
Jest nowa wersja! ...oraz szybkie przypomnienie o nowych funkcjach w serii 4.4. :-)

Zapraszam do lektury: http://civicrm.org.pl/blog/nowa-wersja-civicrm-445

12
Jako że właśnie spędziłem dobrą chwilkę rozwiązując problem z wysyłką mailingów na home.pl, pomyślałem że "odłożę" tutaj informację o rozwiązaniu problemu na przyszłość, ewentualnie dla innych osób, które natkną się na to samo. Równocześnie ten wątek może służyć do kolekcjonowania tip&tricks w temacie hostowania CiviCRMa na home.pl.

Wersja CiviCRM: 4.2.16
Problem: Próba wysłania mailingu (albo wiadomości testowej do mailingu) kończy się niepowodzeniem
Rozwiązanie: home.pl nie pozwala ustawiać mailom nagłówka From: na nieistniejące konto, natomiast CiviCRM usiłuje zrobić z tym adresem pewien manewr (szczegóły dla zainteresowanych na żądanie - chodzi o VERP, np michal+34.1235r4.43g34@costamcostam.org), który powoduje, że adres nadal jest prawidłowy (i technicznie rzecz biorąc istniejący), ale już inny niż faktyczny adres nadawcy. Home.pl niestety nie akceptuje takiego manewru. Żeby problem obejść, trzeba niestety dokonać drobnej zmiany w kodzie, a mianowicie wyedytować plik w katalogu główny CiviCRMa: packages/Mail/smtp.php i wykonać zmianę jak poniżej (czyli wykomentować 3 linijki):

Linia 272, było:
        /* Since few MTAs are going to allow this header to be forged
         * unless it's in the MAIL FROM: exchange, we'll use
         * Return-Path instead of From: if it's set. */
        if (!empty($headers['Return-Path'])) {
            $from = $headers['Return-Path'];
        }

Linia 272, ma być:
        /* Since few MTAs are going to allow this header to be forged
         * unless it's in the MAIL FROM: exchange, we'll use
         * Return-Path instead of From: if it's set. */
//        if (!empty($headers['Return-Path'])) {
//            $from = $headers['Return-Path'];
//        }

Po tej zmianie powinno działać. :-)

13
Krótki i zwięzły, ale jest trochę interesujących informacji. :)

Zapraszam do lektury: http://civicrm.org.pl/co-nowego-w-kwietniowym-newsletterze-civicrmorg

14
Tłumaczenie na język polski / Rule: zasada czy reguła?
« dnia: 18.03.2014, 11:29 »

Wolałbym tłumaczyć "rule" jako reguła, szczególnie, że to słowo występuje "najprominentniej" w przypadku "deduplication rules". Wytłumaczenie użytkownikom reguł deduplikacji zawsze jest trochę upierdliwe i ja konsekwentnie posługuję się tutaj słowem "reguła" (którą trzeba sobie zdefiniować). Zasada wydaje się być nieco ogólniejsza znaczeniowo, bardziej "niekonkretna".

Co myślicie?

m

15
Mam trochę wątpliwości odnośnie tych "pól niestandardowych" - łatwo jest tłumaczyć ludziom, że "dodajemy pola" do tych, które już są w CiviCRMie zdefiniowane, jeżeli mamy określenie pola dodatkowe, te "niestandardowe" brzmią jakoś tak technicznie.

Pojawia się też problem dalej przy tłumaczeniu "custom data set" - "zestaw danych niestandardowych" brzmi jeszcze bardziej technokratycznie. :-)

Niestandardowe jakoś mi nie brzmią - @Kalor, w którym miejscu "dodatkowe" kolidują z "additional"? Bo może możemy "additional" jakoś inaczej przetłumaczyć.

m

Strony: 1 2